תהליך המיתוג

כשמדובר בתקשורת שיווקית, היצירתיות הכרחית אך לא מספיקה. היא חייבת להיות מכוונת ושיטתית כדי להשיג את מטרותיה. כל פרוייקט שמבוצע ב- YCS מלווה בתהליך בדיקה בן שישה שלבים שנועד לייצר עבור הלקוח כלים ויזואליים ופונקציונליים שיסייעו בהשגת יעדי העסק. תהליך היצירה השיטתי שלנו נועד להבטיח שההשראה ממוקדת כראוי. כך התוצאה הסופית היא לא תהיה רק מרשימה מבחינה חזותית אלא גם יעילה מבחינת היעדים העסקיים של הלקוח.

גלה read more

גלה מה הם צרכי הלקוחות שלך. בדוק את החומרים והתכניות שלהם, כמו גם את המגמות הנוכחיות בתעשייה. מומלץ להתבסס על ראיונות עם צוות ההנהלה ועם הלקוחות.

הגדר read more

הגדר מהו סיפור החברה שלך, כך שניתן להבינו בקלות רבה יותר. מצא דרך לבטא את הערך הייחודי שלך ואת הסיבות שבגללן כדאי לעשות איתך עסקים.

הבלט read more

צור הצהרת אסטרטגית מותג וזהות תאגידית יצירתית שמבליטה ומייחדת אותך. השתמש במחקר ובתכנון כבסיס ליצירת מיצוב ייחודי ואסטרטגיה לעתיד.

1 התייעצות עם הלקוח

כל תהליך יצירה, בלי יוצא מן הכלל, מתחיל בפגישה או בסדרת מפגשים, שמטרתם לקבל מידע מהלקוח על החברה, השירותים שהיא מספקת, המוצרים שהיא מייצרת ויעדי השיווק שלה לטווח הקצר והארוך. כוונתנו בשלב זה היא להבין טוב יותר את העסק, בכדי ליצור יחד עם הלקוח סדרה של מטרות מוגדרות וברורות לפרויקט.

2 מחקר

לאחר שהוגדרו המטרות והיעדים, אנחנו לומדים את הלקוח ואת הסביבה העסקית בה הוא פועל. מה מבדל את הלקוח ואת המוצרים והשירותים שהוא מספק מהמתחרים? מה המתחרים עושים או לא עושים? מיהו קהל היעד ומהו אמצעי התקשורת העיקרי אליו הוא נחשף? אילו אלמנטים עיצוביים יהיו יעילים לקהל היעד הספציפי ומאילו אלמנטים יש להימנע?

3 קונספט

מגוון הכלים והמוצרים של הקמפיין התקשורתי כרוכים יחד באמצעות קונספט, אשר מספק לקמפיין את טבעו הייחודי. הקונספט הוא נושא-העל, אשר פותח על מנת לשרת את המטרות השיווקיות של החברה ושל הקמפיין. הקונספט מעניק משמעות לזהות המותג, והוא שממצב את הלקוח ומבדיל אותו ממתחריו.

4 תכנון

היסודות הבסיסיים הושלמו, המטרות הוגדרו, המוצרים וקהל היעד זוהו והקונספט התגבש. השלב הבא הוא תכנון הכלים והמוצרים עבור הקמפיין, על פי התקציב שקבע הלקוח, כולל תוכנית עבודה ולוח זמנים מפורט. בסוף שלב זה יקבל הלקוח הצעה לאישור. ההצעה בנויה באופן מודולרי, כך שהלקוח יכול להחליט אם ליישם אותה במלואה או בגירסה מצומצמת יותר.

5 יישום

עם אישור ההצעה לעיצוב ויצירת המרכיבים השונים, הקמפיין יוצא לדרך, כשהוא מלווה במעקב ובדיקה באופן שוטף. הלקוח מתבקש לבחון ולאשר את המוצרים השונים במהלך פיתוחם במרווחי זמן קבועים מראש, בהתאם ללוח הזמנים שנקבע. לאחר השלמת המרכיבים השונים של הקמפיין הוא מוכן להפעלה, בין אם באופן עצמאי ע"י הלקוח ובין אם בסיוע YCS.

6 סקירה ותחזוקה

קמפיין תקשורת הוא תהליך חי ודינאמי, אשר לעתים קרובות לא מסתיים גם לאחר הפעלת כל האלמנטים המתוכננים. לאורך כל תהליך היישום נבחן כל פריט - האם מילא את ייעודו והשיג את מטרותיו. אתרי אינטרנט דורשים תחזוקה, עדכון ושדרוג באופן קבוע. שינויים בשווקים, בסביבה העסקית ובטכנולוגיות רלוונטיות מחייבים תגובה, ולכן יש לבחון אותם כל העת ולעדכן את הקמפיין התקשורתי בהתאם לצורך.